793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

NARODOWE CZYTANIE 2020

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kolejny już raz Gminna Biblioteka Publiczna wzięła udział w akcji „Narodowego czytania”. Tegoroczna odsłona przypominania wielkich dzieł literatury polskiej miała nietypowy przebieg. W związku z sytuacją epidemiczną, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, podjęliśmy decyzję o nagrywaniu poszczególnych osób tak w wersji audio jak i video. Dużym utrudnieniem dla każdego czytającego był fakt, że nie miał możliwości widzieć i słyszeć innych osób przedstawiających inne postaci dramatu. Tym wielki szacunek i podziękowania dla tych wszystkich, którzy zgodzili się na podjąć to wyzwanie.

Anna Kozieł, Józefa Leśniak, Jakub Brzeziński, Aleksander Matyka, Lucyna Matyka, Magdalena Motas- Korzonek, Milena Korzonek, dr hab., prof. U Rz Grzegorz Trościński, Alicja Wydra, dr Katarzyna Prażmowska- Bartoszek, Marek Bartoszek, Jerzy Paw, Jakub Osuch, Izabela Turbiarz, Kinga Robak, Bożena Grobelska, Agnieszka Kochowska, Bronisław Robak, Maria Stachula, Sabina Tworek, Grażyna Walczyna, Zofia Wryk, Leokadia Rynduch, Józef Turbiarz. Byliście wielcy. Dziękujemy !!!!

Przygotowanie tekstów i dobór czytających to zasługa Marioli Stopińskiej- Hary i Katarzyny Góralskiej przy pomocy Jolanty Zimoląg i Brygidy Kowal. Za realizację obrazu i dźwięku odpowiedzialny był Krystian Cieślak. Katarzyna Karp zadbała o przygotowanie wszystkich elementów graficznych, fotograficznych oraz doprowadziła do publikacji wszystkich przygotowanych filmików w sieci. Asysta wszystkim uczestnikom w trakcie realizacji, pilnowanie poprawności nagrywanego tekstu oraz  montaż filmików to praca Piotra Dumy. A przy okazji w krótkich fragmentach można było zobaczyć urokliwe miejsca w gminie Gorzyce i Tarnobrzegu. Od strony technicznej nad wszystkimi działaniami czuwał Bogdan Karp.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji „Narodowego Czytania”. Jak ona będzie wyglądać? Jaki utwór zostanie wybrany do publicznej prezentacji? Dowiemy się już za niespełna rok. Zapraszamy.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia