793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

FESTIWAL WIELKANOCNYCH POTRAW

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

14 kwietnia 2019 w Niedzielę Palmową odbył się w Gorzycach Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.

W piątej jubileuszowej edycji wzięło udział prawie 30 wystawców. Jak co roku swoje reprezentacje wystawiły sołectwa. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości prezentowali zaaranżowane stoły wielkanocne nawiązujące do tradycji lasowiackiej, ale nie tylko. Do współtworzenia stoisk przedstawiciele sołectw zaprosili również cudzoziemców, którzy na stałe mieszkają na terenie gminy Gorzyce.

Akcentem ukraińskim była zagroda szlachecko-kozacka, którą przygotowali członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjnego Lanca wraz z mieszkańcami pochodzenia ukraińskiego oraz młodzieżą z Ukrainy, która uczęszcza do Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach.

Podczas Festiwalu prowadzony był kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Stoły uginały się, pod znakomitymi babami wielkanocnymi, mazurami czy domowej roboty wędlinami.

Sołectwa i gościnnie Stowarzyszenie Lanca uczestniczyli w konkursie „Tradycyjny stół wielkanocny”. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele sołectw przyznało po 500 złotych każdemu z wystawców, natomiast nagroda główna – talon o wartości 300 złotych powędrował do sołectwa Orliska.

Zapraszamy oczywiście za rok na kolejny Festiwal, a wcześniej na Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Zdjęcia Katarzyna Karp – GOK Gorzyce

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.