793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

CHÓR KAMERALNY COLLEGIUM MUSICUM

CHÓR KAMERALNY COLLEGIUM MUSICUM

  • Dodano
  • 2019-07-06
  • 4 Likes

  • -
  • 2019-07-06 - 2019-07-07
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chór przyjedzie do Gorzyc i Trześni!

 

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie, jednak równie często z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W 2019 roku już po raz trzeci ruszy w Polskę z koncertami cyklu „Chór przyjechał” – stanie się tak dzięki dotacji, którą Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica uzyskały z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

6 i 7 lipca Collegium Musicum UW pojawi się w gminie Gorzyce (powiat tarnobrzeski, województwo podkarpackie), by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty cyklu „Chór przyjechał”. W sobotni wieczór 6 lipca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach zabrzmi koncert „Miłość nieduża” – piosenki do tekstów Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej, te znane i te mniej znane, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta, Andrzeja Borzyma. W niedzielę 7 lipca przed południem, bezpośrednio po mszy w kościele Świętej Rodziny w Trześni, zespół zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim. Na oba koncerty wstęp wolny. Partnerem koncertów Chóru w Narewce jest Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

 

„Miłość nieduża” – piosenki Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach (powiat tarnobrzeski)

Sobota, 6 lipca 2019 r., godz. 18:00

Wstęp wolny.

 

„Gaude Mater Polonia” – polska muzyka chóralna

Kościół Świętej Rodziny w Trześni (gm. Gorzyce, powiat tarnobrzeski)

Niedziela, 7 lipca 2019 r., godz. 11:00

Wstęp wolny.

 

Tegoroczny cykl „Chór przyjechał” miał swoją inaugurację w maju w Narewce w Puszczy Białowieskiej, potem chór zaśpiewał w Ścinawce Górnej w Ziemi Kłodzkiej, zaś kolejne koncerty odbędą się w podkrakowskim Gdowie.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia