793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

ORŁY POLSKIE

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Prawie 100 Orłów Polskich z różnych okresów Państwa Polskiego można było oglądać na wystawie “Orły Polskie” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach.

Stanisław Lubacz artysta-rzeźbiarz z Tarnobrzega, ożywia arkusze miedzi zmieniając je w symbole narodowe. Artysta tworzy z pasją a oryginalność jego dzieła podziwiana i ceniona jest w całym kraju. wykute w miedzi motywy historyczne i religijne, orły polskie, stylizowane impresje własne zdobią Galerię Sejmowa w Warszawie, muzea i instytucje państwowe, a także prywatne mieszkania.

„Zawsze fascynowały mnie symbole narodowe, ich oryginalność i piękno. Ze szczególnym zainteresowaniem zwracałem uwagę na kształt orła polskiego, odwiedzając muzea, zamki, kościoły. Lubiłem rysować – mogłem więc bez trudu nanosić na papier to, co uważałem za najbardziej cenne i historycznie znaczące. Korzystałem również z bibliotecznych zasobów i dostępnych publikacji.(…)
Blacha miedziana jest jednym z najlepszych materiałów, który posiada doskonałą plastyczność i daje się obrabiać technicznie i chemicznie. Drewno, mając również swój walor estetyczny, wykorzystuje do wykonania obramowań i wykończenia pracy.
Działalność artystyczna jaką uprawiam jest dla mnie odskocznią i wypoczynkiem, dając niemała satysfakcję, zmuszając do poszukiwań zatartych, zapomnianych śladów przeszłości i odnajdywania pomostów historii i sztuki.(…)”

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia