793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

Nowa publikacja Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Wykorzystując czas przymusowego, epidemicznego ograniczenia możliwości codziennej działalności, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali nową publikację książkową.
       Wydawnictwo składa się z trzech części.
       Pierwsza to historia budowy oraz wielkiej i wytrwałej pracy mieszkańców Orlisk i innych ludzi zamieszkujących gminę Gorzyce w powstanie i rozwój kościoła w Orliskach. Opowieść opiera się na wspomnieniach mieszkańców wsi, zaangażowanych w budowę i upiększanie świątyni. Wielka w tym rola i zasługa p. Anny Stachuli, od początku istnienia kościoła, pełniącej funkcję kościelnej. Dzięki niej można zobaczyć między innymi pamiątkowe fotografie, zaproszenia i plany budowlane.
       Druga, największa część, “Krzyże i kapliczki przydrożne w Gminie Gorzyce”, to jednocześnie wznowienie wydanego w 2011 znakomitego albumu autorstwa Bożeny Grobelskiej i Beaty Wolak, a jednocześnie uzupełnienie tej tematyki przygotowanej przez pracowników GOK Gorzyce. Nowe, aktualne fotografie oraz informacje o tych już opisanych obiektach, ale także o tych, które w czasie między obiema publikacjami powstały, zmieniły swój wygląd albo podane były pracom remontowym
       Ostatni rozdział książki to debiut mieszkającej w Trześni Kamili Skwary, która specjalnie na potrzeby tego opracowania przygotowała kilkanaście grafik “gorzyckich kapliczek”.
       Oficjalne spotkanie prezentujące wydawnictwo, w obecności wszystkich autorów, miało miejsce w Sali Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach.
       Książka w cenie 70 zł. jest do nabycia we wszystkich placówkach GOK oraz Gminnej Biblioteki Publicznej na terenie gminy.

 

https://www.facebook.com/gokgorzyce/posts/4958695917556086

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia