gok@gokgorzyce.pl

gok@gokgorzyce.pl

po lewej na fotelu mężczyzna po prawej na kanapie dwie kobiety w tle jakaś prezentacja

Nowa publikacja Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Wykorzystując czas przymusowego, epidemicznego ograniczenia możliwości codziennej działalności, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali nową publikację książkową.
       Wydawnictwo składa się z trzech części.
       Pierwsza to historia budowy oraz wielkiej i wytrwałej pracy mieszkańców Orlisk i innych ludzi zamieszkujących gminę Gorzyce w powstanie i rozwój kościoła w Orliskach. Opowieść opiera się na wspomnieniach mieszkańców wsi, zaangażowanych w budowę i upiększanie świątyni. Wielka w tym rola i zasługa p. Anny Stachuli, od początku istnienia kościoła, pełniącej funkcję kościelnej. Dzięki niej można zobaczyć między innymi pamiątkowe fotografie, zaproszenia i plany budowlane.
       Druga, największa część, “Krzyże i kapliczki przydrożne w Gminie Gorzyce”, to jednocześnie wznowienie wydanego w 2011 znakomitego albumu autorstwa Bożeny Grobelskiej i Beaty Wolak, a jednocześnie uzupełnienie tej tematyki przygotowanej przez pracowników GOK Gorzyce. Nowe, aktualne fotografie oraz informacje o tych już opisanych obiektach, ale także o tych, które w czasie między obiema publikacjami powstały, zmieniły swój wygląd albo podane były pracom remontowym
       Ostatni rozdział książki to debiut mieszkającej w Trześni Kamili Skwary, która specjalnie na potrzeby tego opracowania przygotowała kilkanaście grafik “gorzyckich kapliczek”.
       Oficjalne spotkanie prezentujące wydawnictwo, w obecności wszystkich autorów, miało miejsce w Sali Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach.
       Książka w cenie 70 zł. jest do nabycia we wszystkich placówkach GOK oraz Gminnej Biblioteki Publicznej na terenie gminy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.