793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W miniony piątek 31 maja br. dzieci z terenu gminy uczestniczyły w specjalnie dla nich zorganizowanym Gminnym, Strażacko-Sportowym Dniu Dziecka.

Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się już o godz. 9.00. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zmierzyli się w rozgrywkach futbolowych o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Sokolnik.

Po tej konkurencji w zmaganiach szkół wystartowali dyrektorzy wraz z uczniami. Powalczyli w konkurencjach sprawnościowych, ale nie tylko. Do zadań należało m.in. rozwiązanie łamigłówek, rebusów i zadań matematycznych. Wszystkie zadania tematycznie nawiązywały do historii i tradycji gminy Gorzyce.

Na dzieci i młodzież czekały liczne stoiska z atrakcjami. Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zaprosili na pokaz sprzętu i wyposażenia służb mundurowychi. Na militarną przygodę zaprasił również 16. Tczewski Batalion Saperów z Niska. Nie zabrakło również Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorzyc.

Pracownicy i podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej przygotowali zabawy z dawnych lat, zaś Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła do krainy bajek.

Była również nauka pierwszej pomocy.
Miłośnicy chemii i fizyki mogli eksperymentować wraz z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej. Tu również pod okiem pracowników dzieci zdobiły budy dla psów.

O dobry i zdrowy poczęstunek dla wszystkich dzieci zadbali pracownicy stołówki działającej przy Samorządowym Przedszkolu w Gorzycach. W menu znalazły się smakowite pasty, zdrowe owoce i warzywa, herbaty owocowe oraz kiełbaski z grilla, a na deser uczestnicy imprezy otrzymali lody.

Zdjęcia Katarzyna Karp-GOK Gorzyce

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.