793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-EDUKACYJNA

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach jest samorządową instytucją kultury, wchodzącą w skład Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach jest placówką służącą upowszechnianiu wiedzy  i dziedzictwa kulturowego.  Zaspokaja potrzeby edukacyjne, kulturalno-rozrywkowe i informacyjne mieszkańców Gminy Gorzyce.

Do zadań Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach należą:

  • dostarczanie wiedzy ogólnej za pośrednictwem zgromadzonych zbiorów ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz prowadzenie działalności informacyjno-dokumentacyjnej dotyczącej środowiska, w którym biblioteka działa;
  • upowszechnianie czytelnictwa książek, czasopism i innych dokumentów piśmienniczych;
  • wspomaganie w kształceniu ogólnym i zawodowym;
  • kształtowanie kultury społeczeństwa przez organizowanie własnych imprez kulturalnych oraz współpracę z innymi instytucjami;
  • służenie kulturalnej rozrywce użytkowników biblioteki w ich czasie wolnym, przez zapewnienie swobodnego korzystania z gromadzonych materiałów bibliotecznych;
  • popularyzowanie zbiorów i usług bibliotecznych w środowisku lokalnym przez własne działania (wystawy, konkursy, kiermasze, stronę internetową).

Bardzo serdecznie zapraszamy miłośników dobrej literatury do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach  oraz jej filii w Sokolnikach, Trześni i Wrzawach.

Zapraszamy do naszych bibliotek:

Lekcje biblioteczne
– proponujemy uczniom szkół, przedszkoli, lekcje zapoznające między innymi z warsztatem pracy bibliotekarza, sposobami wyszukiwania informacji w sposób tradycyjny i elektroniczny, zbiorami i katalogami on-line.

Wystawy, spotkania, konkursy
– oferujemy użytkownikom różnych grup wiekowych udział w imprezach czytelniczych, których celem jest promocja literatury, ciekawych wydarzeń literackich oraz ludzi z nimi związanych.
Wycieczki – dzieci, młodzież, nauczycieli zapraszamy do oglądania wystaw. Podczas pobytu w bibliotece zapoznajemy miedzy innymi z systemami komputerowymi katalogami, wystawami.

Termin i godzinę wycieczki należy ustalić wcześniej z pracownikiem biblioteki.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia