793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

NASZE PUBLIKACJE

NASZE PUBLIKACJE

  • Dodano
  • 2018-11-09
  • Likes

  • -
  • 2018-11-09 - 2018-12-31
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KOŚCIOŁY W GMINIE GORZYCE.TRZEŚŃ

Już jest historia Trześniowskiego Kościoła. Publikacja ta to pierwsza z planowanego cyklu, który zaprezentuje wszystkie kościoły na obszarze gminy.

Jest to historia najstarszego kościoła na terenie gminy Gorzyce. To miejsce o którym warto mówić, prezentować go i zapraszać do odwiedzania.

Na pewno nie byłoby tej książki , gdyby nie wieloletnia, benedyktyńska praca miejscowego kościelnego p. Romana Kochowskiego. To on zbierał materiały, dokumenty, wspomnienia i fotografie. I na ich podstawie opisał historię tego niezwykłego miejsca.

 

WRZAWSKA LEGENDA

Legenda pisuje historię kapliczki Św. Nepomucena .
Legenda Wrzawska napisana przez pisarkę, malarkę i poetkę Dorotę Kozioł, a zilustrowana przez malarkę Kingę Roszuk. „Wrzawska legenda” to kolejna opowieść z rozpoczętego w 2016 roku cyklu.

TRZEŚNIOWSKIE ANIOŁY

Historia Trześniowskich Aniołów nawiązuje do polichromii, które zdobią kościół w Trześni. Wśród malowideł wykonanych na ścianach świątyni jest jedna znacząca, przedstawiająca aniołów stróżów chroniących osoby stojące przy brzegu Trześniówki. Wydana opowieść to historia pięcioletniego Szymka i jego dziadka Jacentego cudem uratowanych z powodzi. Jaki udział w tym tragicznym wydarzeniu mieli Posłańcy Boga i jaki związek istnieje pomiędzy polichromiami, a spisaną opowieścią można dowiedzieć się z książki.
Historię opisała Dorota Kozioł – poetka, malarka, pisarka, dziennikarka, autorka wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz artykułów poświęconych historii i kulturze Tarnobrzega i okolic. Ilustracje przygotowała Kinga Roszuk, mieszkanka Gorzyc, absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia