793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

ORŁY POLSKIE

ORŁY POLSKIE

  • Dodano
  • 2018-10-02
  • 4 Likes

  • -
  • 2018-10-02 - 2018-10-23
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach
zaprasza na wystawę
ORŁY POLSKIE
Stanisława Lubacza

Stanisław Lubacz artysta-rzeźbiarz z Tarnobrzega, ożywia arkusze miedzi zmieniając je w symbole narodowe. Artysta tworzy z pasją a oryginalność jego dzieła podziwiana i ceniona jest w całym kraju. wykute w miedzi motywy historyczne i religijne, orły polskie, stylizowane impresje własne zdobią Galerię Sejmowa w Warszawie, muzea i instytucje państwowe, a także prywatne mieszkania.

„Zawsze fascynowały mnie symbole narodowe, ich oryginalność i piękno. Ze szczególnym zainteresowaniem zwracałem uwagę na kształt orła polskiego, odwiedzając muzea, zamki, kościoły. Lubiłem rysować – mogłem więc bez trudu nanosić na papier to, co uważałem za najbardziej cenne i historycznie znaczące. Korzystałem również z bibliotecznych zasobów i dostępnych publikacji.(…)
Blacha miedziana jest jednym z najlepszych materiałów, który posiada doskonałą plastyczność i daje się obrabiać technicznie i chemicznie. Drewno, mając również swój walor estetyczny, wykorzystuje do wykonania obramowań i wykończenia pracy.
Działalność artystyczna jaką uprawiam jest dla mnie odskocznią i wypoczynkiem, dając niemała satysfakcję, zmuszając do poszukiwań zatartych, zapomnianych śladów przeszłości i odnajdywania pomostów historii i sztuki.(…)”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia