793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

793 830 851

gok@gokgorzyce.pl

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

  • Dodano
  • 2017-06-04
  • Gorzyce, Stadion sportowy
  • Likes

  • 13:00:00 - 23:00:00
  • 2017-06-04 - 2017-06-04
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W programie mnóstwo atrakcji i zabaw oraz pół tysiąca lodów do rozdania.

Wydarzenie odbędzie się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 13.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne przygotowane przez przedszkola i szkoły z terenu gminy Gorzyce.

Ponadto każda ze szkół przygotowuje swoje stoisko z atrakcjami. Przedszkole zaprasza na wyborne domowe ciasto oraz zabawy z dobrą Czarowniczką, Szkoła Podstawowa nr 1 – będzie zachęcała do wykonania dekoracji związanych z Krakowem, a nawet zrobienia sobie zdjęć w krakowskich strojach. Gości na stoisku „Jedynki” będzie witał osobiście Smok Wawelski.  Kreatywne zabawy przygotowali również nauczyciele i uczniowie z „Dwójki”, będzie malowanie twarzy, włosów oraz robienie ogromnych baniek mydlanych.

Na stoisku Zespołu Szkół we Wrzawach będzie można wykonać kwiaty i zakładki do książek, na odwiedzających czekają smaczne wypieki oraz tradycyjna wrzawska zupa z fasoli. Miłośnicy techniki przy wsparciu  starszych kolegów oraz nauczycieli z Zespołu Szkół im. J. Sarny skonstruują roboty i wezmą udział w walkach robotów, a nawet będą mieli szansę „polatać” dronem.

Do udziału w wydarzeniu włączają się również koła gospodyń wiejskich, harcerze oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej. Na wspólnym stoisku dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych, przygotowania ozdób i dekoracji z masy solnej i wykonywania biżuterii.

Do udziału w zabawach z dawnych lat takich jak: berek, mam chusteczkę, Ulijanka najmłodszych zapraszają członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach.

W strefie ekologicznej dzieci poznają zasady segregacji odpadów oraz wezmą udział w konkursie plastycznym „Moja czysta gmina”.

W strefie bezpieczeństwa będzie można poznać pracę policjantów, strażaków, żandarmerii wojskowej oraz dowiedzieć się więcej na temat akcji „Bezpieczny przejazd”. Najmłodsi wezmą również udział w tworzeniu kampanii przygotowywanej przez Urząd Gminy i Komisariat Policji w Gorzycach dotyczącej przeciwdziałania oszustwom. Dzieci będą przygotowywały plakaty i ulotki przestrzegające osoby starsze i nie tylko przed oszustwami.

Do strefy zdrowia zaprasza zaś szpital w Nowej Dębie. Na stoisku lekarze i fizjoterapeuci będą udzielać porad pod kątem schorzeń kręgosłupa i wad postawy dzieci i dorosłych. Tu na medyczną pomoc mogą liczyć wszyscy zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy. Specjaliści z nowodębskiego szpitala będą udzielać porad z zakresu dietetyki, zasad udzielania pierwszej pomocy. Na pomoc mogą liczyć również przyszli rodzice, którzy będą mieć okazję porozmawiać z przedstawicielami szkoły rodzenia i oddziału ginekologiczno-położniczego.

Widowiskowa i pełna atrakcji będzie strefa buldożerów, gdzie staną nowoczesne maszyny wykorzystywane w budownictwie i rolnictwie.

Na rozgrywki piłkarskie do strefy sportu zaprasza również Dziecięca Akademia Piłkarska Lecha Poznań.

Gminny Dzień Dziecka zakończy się o godz. 17.00, zaś wieczór będzie należał do nieco starszych „dzieci”. O godz. 18.00 zapraszamy na koncert zespołu Primo, zaś po nim na zabawę taneczną.

Organizatorzy:

Wójt Gminy Gorzyce, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Ułatwienia