WYDAWNICTWA

Ziemskie Anioły (2023)

Płyta w całości poświęcona jest szeroko pojętej tematyce „anielskiej”, co związane jest wieloma działaniami upowszechniającej „Trześniowskie Anioły”.
Wszystkie utwory zostały napisane i nagrane przez opiekunów oraz młodzież pracującą na zajęciach muzycznych GOK Gorzyce oraz muzyków zaprzyjaźnionych z placówką.

Kościoły w Gminie Gorzyce. Orliska, 

Krzyże i kapliczki przydrożne w Gminie Gorzyce

Z teki Kamili Skwary (2022)

Wydawnictwo składa się z trzech części. Pierwsza to historia budowy oraz wielkiej i wytrwałej pracy mieszkańców Orlisk i innych ludzi zamieszkujących gminę Gorzyce w powstanie i rozwój kościoła w Orliskach. Druga, największa część, “Krzyże i kapliczki przydrożne w Gminie Gorzyce”, to jednocześnie wznowienie wydanego w 2011 znakomitego albumu autorstwa Bożeny Grobelskiej i Beaty Wolak, a jednocześnie uzupełnienie tej tematyki przygotowanej przez pracowników GOK Gorzyce. Ostatni rozdział książki to debiut mieszkającej w Trześni Kamili Skwary, która specjalnie na potrzeby tego opracowania przygotowała kilkanaście grafik “gorzyckich kapliczek”. (70 zł)

Hubert Nowosielski „Słonecznik” (2022)

Debiutancki tomik poetycki mieszkańca Gorzyc, Huberta Nowosielskiego.

Kinga Robak „Wierszyki z podwórka” (2021)

Debiutancka książka mieszkanki Sokolnik, nauczycielki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Trześni. (20 zł)

Płyta „Sława Czarnecka. Skrzydła u ramion” (2021)

Płyta, przygotowana przez instruktorów i młodzież pracujących w placówkach GOK Gorzyce. Teksty to wiersze pochodzącej z Sokolnik poetki Sławy Czarneckiej, do których muzykę skomponowali instruktorzy GOK Gorzyce. (20 zł)

Waldemar Prarat, Małgorzata Jonaszek- Dul, Jubileusz 750- lecia parafii Wrzawy (2021)

Album poświęcony historii wrzawskiej parafii, w którym opublikowano wiele historycznych zdjęć tamtejszych kościołów, kapliczek, uroczystości religijnych i ludzi mieszkających w tej miejscowości

Concordis. Skrzydeł Nam trzeba (2021)

Książka z 2021 roku, poświęcona tarnobrzeskiemu zespołowi, wykonującemu piosenki religijne. Jeden rozdział w całości poświęcony jest instruktorom i młodzieży pracującym w GOK Gorzyce, którzy nagrali piosenki tego zespołu na płycie „Wędrowiec”. (65 zł)

Płyta „Kolędo moja mała” (2020)

Wydana w 2020 roku płyta z autorskimi kolędami. Część pochodzi z repertuaru tarnobrzeskiego zespołu Credo, część została stworzona specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa. (20 zł)

Płyta „Wędrowiec” (2019)

Instruktorzy i młodzież pracująca na co dzień w placówkach GOK Gorzyce przygotowali i nagrali płytę z autorskimi utworami tarnobrzeskiego zespołu Concordis. Po 25 latach od premiery kasety „Drogi do Emaus” piosenki zyskały nowe aranżacje i wykonania. Podczas premiery płyty w listopadzie 2019 roku płyty wykonano wszystkie utwory w trakcie specjalnego widowiska. (20 zł)

Dorota Kozioł „Jak Rozalka Sokolniczką została” (2019)

Kolejna legenda poświęcona jednej z miejscowości na terenie gminy. Tym razem „bohaterem” tekstu Doroty Kozioł są Sokolniki. (15 zł)

Kościoły w gminie Gorzyce. Trześń (2018)

Wydana jesienią 2018 roku książka poświęcona najstarszemu kościołowi na terenie gminy, w Trześni. Jej autorem jest wieloletni kościelny trześniowskiej świątyni, Roman Kochowski. (nakład wyczerpany)

Dorota Kozioł „Wrzawska legenda” (2018)

W związku z obchodzonym „Rokiem rzeki Wisły”, przygotowana została legenda poświęcona wsi Wrzawy, położonej w widłach Wisły i Sanu. (13 zł)

Dorota Kozioł „Trześniowskie Anioły” (2016)

Trześniowskie Anioły

Legenda poświęcona „trześniowskim aniołom”, stworzona przez tarnobrzeską poetkę, malarkę i pisarkę- Dorotę Kozioł. Przy okazji promocji wydawnictwa jesienią 2016 roku, na tzw. Kościelisku, zaprezentowane zostało widowisko pod tym samym tytułem. (10 zł)

Płyta „Blue Night” (2012)

Blue Night

Płyta Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach z popularnymi utworami muzyki rozrywkowej.

Skip to content